Hyppää pääsisältöön
Mediatiedote,

OmaSp, Kuortaneen Säästöpankkisäätiö ja Töysän Säästöpankkisäätiö yhteistyöhön Tangomarkkinoiden kanssa

Oma Säästöpankin konttori

OmaSp sekä Kuortaneen Säästöpankkisäätiö ja Töysän Säästöpankkisäätiö ovat allekirjoittaneet kolmivuotisen sopimuksen Tangomarkkinoiden kanssa.

”Tangomarkkinat on yksi Suomen suurimmista ja tunnetuimmista kesätapahtumista. Se on tapahtuma, joka herättää vahvoja tunteita ja sillä on merkittävä vaikutus alueen elinvoimaisuuden, hyvinvoinnin ja talouden näkökulmasta. Odotamme yhteistyöltämme vahvaa läsnäoloa tapahtumassa ja haluamme olla mukana tukemassa Tangomarkkinoita uuteen nousuun”, kertovat yhteistuumiin Töysän Säästöpankkisäätiön hallituksen puheenjohtaja Aino Lamminmäki, Kuortaneen Säästöpankkisäätiön hallituksen puheenjohtaja Simo Haarajärvi sekä OmaSp:n Seinäjoen Keskustan konttorinjohtaja Nico Warde.

”Haluamme uudistaa ja kehittää tapahtumaamme niin, että se kantaisi vielä toisetkin 35 vuotta eteenpäin. On upeaa, että tälle matkalle saamme mukaan kumppaneita, jotka uskovat tapahtumaamme ja sen tärkeyteen. Yhteistyössä on voimaa. Kiitos, että olette mukana rakentamassa tulevaisuuden Tangomarkkinoita”, sanoo Tangomarkkinoiden toimitusjohtaja Pasi Ojala.

Ajankohtaista

Lue lisää aiheesta Pyöreitä vuosia viettävä Savonlinnan konttori muuttaa syksyllä 2025 uusiin tiloihin
Krista-Maria Puhjo ja Jani Utriainen kassapisteessä
Mediatiedote

Pyöreitä vuosia viettävä Savonlinnan konttori muuttaa syksyllä 2025 uusiin tiloihin

Lue lisää

Lue lisää aiheesta Uutta yrittäjien ja yritysten arkeen
Oma Säästöpankin asiakas
Mediatiedote

Uutta yrittäjien ja yritysten arkeen

Lue lisää

Lue lisää aiheesta K-Business Credit -kortin sähköiset kuitit helpottavat yrittäjän arkea
Sylissä kannettava tietokone ja K-Business Credit -kortti
Mediatiedote

K-Business Credit -kortin sähköiset kuitit helpottavat yrittäjän arkea

Lue lisää

Henkilöasiakas